Road Trip - drogowa tułaczka po świecie

Dzisiaj, w dobie biletów samolotowych tańszych niż butelka porządnego whiskey, przemierzanie krajów i kontynentów na kołach, samochodem, zdaje się nie mieć rozsądnego uzasadnienia. Bo dłużej, bo drożej, bo bardziej męcząco.. Ale chwileczkę! Przecież Road Trip to znacznie więcej niż dotrzeć tam i z powrotem, to dziesiątki wspomnień, które przygotowała nam trasa i przede wszystkim piękna przygoda.

Na pewno znacie to uczucie, gdy przygotowania do wyjazdu dobiegają końca i wreszcie nadchodzi długo wyczekiwany dzień, w którym wyprawa się rozpoczyna. Nie ważne czy to coroczny wyjazd gdzieś w ulubiony zakątek Polski, czy może podróż marzeń, którą po latach udaje się zrealizować. Podekscytowanie i atmosfera czegoś niecodziennego wiszą w powietrzu, już tylko kilka godzin i ruszysz!! Przed siebie, zgodnie z planem a jednak w nieznane.

Poranek jeszcze tak wczesny, że sam nie wie czy bliżej mu do nocy czy dnia, a Ty zrywasz się z łóżka jak na sprężynie i to bez cienia zaspania. Samochód załadowany po dach już czeka na Ciebie i towarzyszy, gotowy zawieść gdzie tylko dusza zapragnie. Dziś nie będziemy nocować w domu, o nie.

Wnętrze wita przyjemnym chłodem, silnik odpala z mocnym kopnięciem, a ja kontrolnie zerkam na nawigację. Szmat drogi przed nami. Zerkam raz jeszcze i cieszę się szczerze, przecież to właśnie ta chwila na którą czekałem, czas zacząć drogową tułaczkę!!

Mijają godziny, mijają kilometry, kolejne płyty CD w odtwarzaczu i znów tankowanie, luźne rozmowy, wybuchy śmiechu, sentymentalne piosenki i coraz to więcej owadów rozbitych na szybie.. Daleka podróż jest trochę jak trans, wciąż trwam w stanie który tak bardzo lubię — ciągle za kółkiem i ciągle do przodu. Niby w szalonym pędzie, wciąż dalej i dalej, lecz tak naprawdę nie spieszę się wcale, po co mam gnać na złamanie karku, gdy każda chwila to uśmiech na twarzy i miły dreszczyk radości gdzieś w środku? Przecież jestem tutaj bo chciałem, to nie delegacja z przymusu!! Chcę czerpać garściami!!

Krajobraz powoli się zmienia, aż w końcu na drodze wyrasta przejście graniczne. Chwila moment!! Które to już dziś, bo gdzieś zgubiłem rachubę??

Witamy w Turcji, do celu tuż tuż.

Jeszcze tylko garść kilometrów, pryszcz przy tym co za plecami, ostatnich kilka zakrętów i godzin też już nie wiele. Słońce zmyka na nocny spoczynek i my wraz z nim, za kilka chwil, zamkniemy oczy. Podróż tam powoli się kończy, ale Trip dopiero się zaczął!!


Widzicie, dla mnie, ta tytułowa drogowa tułaczka to kwintesencja możliwości jakie daje nam motoryzacja. Wsiąść i ruszyć przed siebie bez żadnych ograniczeń, gdzie dusza zapragnie, gdzie droga poprowadzi. No pewnie że dałoby się dotrzeć do celu szybciej i wygodniej, ale ja nie chcę. Za nic mam miny dezaprobaty i przesiąknięte zwątpieniem spojrzenia ludzi, którzy nie rozumieją czemu to robię, skąd w ogóle pomysł, żeby jechać tak daleko. Nie muszą, nie ważne.

Samochód to narzędzie, które daje nam nieograniczone możliwości! Pognać beztrosko w stronę marzeń i zachodzącego słońca, poczuć się wolnym. Coś wspaniałego. Jechać przed siebie nie martwiąc się o nic, z nieprzerwanym uśmiechem na twarzy. To właśnie jest piękno motoryzacji.

Więcej o tej i innych wyprawach, przeczytasz na moim blogu.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Blogi:

Ferrari F12berlinetta ulicznie R129 na "czarnych blachach" Audi S4 B5 - rodzinne kombi z charakterem Filmowo-motoryzacyjne podsumowanie tygodnia [03.12.2013] Jedyny taki warsztat Subaru Impreza Wieczne miasto z perspektywy spottera Jesienna Praga (2013) Motoryzacyjne zwiedzanie Europy Drogi marzeń - Przełęcz Stelvio vs Szosa Transfogaraska. Dada: Gran Turismo Polonia okiem motomaniaka Giełda klasyków: 63 miliony dolarów za klasyki w Nowym Jorku Prezentacja Ferrari 458 Speciale 51. Rajd Barbórki Warszawskiej - zapowiedź Lincoln Capri Jaguar E-type Skorpion w akcji Classic Auto - 50 lat Porsche 911 Jak w raju - Classic Remise Berlin Giełda klasyków: 100 lat sztuki na 4 kołach Motoryzacja na czarno-biało Holandia motoryzacyjnie Porsche Boxster (986) Jak można fotografować samochody?

Popularne w tym tygodniu:

Ford Fiesta 1.0 EcoBoost 125 KM Titanium – test [wideo]